Spořící účty – vyplatí se?

Existuje mnoho variant účtů, kde si můžete na dlouhou dobu uložit peníze, mezi  ty nejběžnější a zároveň nejjistější varianty určitě patří Spořící účty.

    U nás je nabízí takřka každá banka, takže je určitě z čeho si vybírat. Spořící účty se u jednotlivých bank jen minimálně liší a to většinou jen nějakými bonusy, která ta či ona banka v té chvíli nabízí. Většina těchto účtů je bez poplatku a zřizují se na delší období, alespoň několika let, což ovšem neznamená, že by jste v případě nenadále potřeby neměli vložené peníze k dispozici. Výhodou spořicích účtů je v drtivé většina právě to, že maté k vloženým prostředkům přístup po celou dobu spoření. Úrok na těchto spořících účtech se pohybuje kolem několika málo procent ročně, většinou mezi 1-3%. Zúročení pak může probíhat jak jedinou úrokovou sazbou, tak i pásmově, kdy se pro jednotlivé částky na účtu stanoví jiná úroková sazba.

Pro koho je vhodný spořící účet?

Tyto účty jsou vhodné zejména pro lidi, kteří své úspory nechávají ležet na běžných bankovních účtech, a nemají pro ně využití. Spořící účty sice nenabízí vysoké zúročení, nicméně mají tu výhodu, že úročení probíhá pravidelně.