Online obchodování na burze, komodity

Obchodování online je dnes běžnou součástí každého investora, klasické obchodování na burze se pomalu, ale jistě stává minulostí. Mezi hlavní výhody, patří především pružné a rychlé reagování na vývoj trhu.

Online obchodovani

     Obchodovat online můžete takřka ze všemi běžnými investičními nástroji (měnové páry, komodity, akcie, ETF, opce, dluhopisy). Online obchodovaní poskytují přední brokerské společnosti na celém světě a tak je jen na Vás jakou společnost si pro investice online vyberete.

Ovšem počítejte s tím, že zejména zahraniční společnosti u nás nemají své pobočky a tak budete muset jak podepsané smlouvy a kopie OP posílat přes internet, což v mnoha případech nemusí být bezpečné. Důraz by měl být především kladen na bezpečnost aplikace, historii společnosti, popřípadě na nabídky k investici, jelikož ne každá společnost nabízí veškeré investiční nástroje, některé se zaměřují pouze na forex, popřípadě na vybrané US akcie, jiné se zaměřují především na komodity, měnové páry nebo obchodování s opcemi a dluhopisy.