Obchodování na burze

Obchodování na burze patří dlouho léta k nejběžnějšímu zhodnocování peněžních prostředků. U nás k tomuto účelu funguje pražská burza (SPAD), kde můžete začít investovat po splnění určitých podmínek.

 Obchodování na burze u nás, je tak podmíněno peněžními prostředky investora. Na pražské burze mohou obchodovat jen movitější investoři, kteří disponují kapitálem alespoň v řádech milionů Kč.

     Aby se usnadnil přístup k obchodování na burze i menším investorům, kteří obchodují jen s desítkami kusů akcií, byla zřízena česká burza RM-SYSTÉM, kde v drtivé většině najdete stejné tituly jako na pražské burze a potřebujete jen minimální kapitál k investici a to v řádech tisíců – desetitisíců  korun. RM-SYSTÉM se tak doporučuje především nováčkům, kteří s obchodováním na burze teprve začínají a nemají potřebný kapitál. Samozřejmě existuje i mnoho jiných společností, které nabízejí například i obchodování na zahraničních trzích, ovšem doporučujeme si je vždy ověřit, abyste se vyhnuli podvodným společnostem.