Jaký typ investora jste Vy?


Své finanční prostředky neinvestují
Lidé v této skupině neví co mohou, nebo mají dělat, takže nedělají naprosto nic. I když to znamená, že v životě pravděpodobně neproinvestují, také to znamená, že budou muset získat veškeré své životní příjmy pomalu, dlouhodobě, a pouze jejich vlastní prací. Takoví lidé většinou nechávají veškeré své peníze na běžném účtě.

Jsou běžnou investiční ovcí
Tito lidé spoří své peníze jako ovce, jdou s davem. Tato skupina zakládá své investice na doporučení kamaráda, kolegy, reklamy, knihy nebo jiného podobného zdroje. Jedná se o masivní spořicí produkty, jako jsou běžné účty spoření se snadným přístupem, otevřené u jejich banky, dlouho populární investiční životní pojištění, anebo třeba nesmírně populární a stále ještě státem dotované stavební spoření.
Obvykle jsou lidé v této skupině vystrašeni k smrti ze současné globální ekonomiky. Na druhou stranu je zcela pochopitelné že jsou vystrašení, protože jim chybí potřebné vzdělání a strategie. A proto spoří a investují na základě toho, co dělá celá společnost kolem nich a nejsou schopni snížit investiční riziko.

Své úspory odevzdají
Tato skupina důvěřivě předá své prostředky k investování někomu jinému. Oni mají zájem nadprůměrně rozmnožit jejich úspory, ale nechtějí nebo neumějí se přímo v tomto procesu zapojit. Takoví investoři běžně volí investiční fondy.
Nyní, to není vůbec špatné mít kolem sebe tým, který dělá dobrou práci. Ve skutečnosti je to fantastické, vybudovat si tým, který Vám dopomůže dlouhodobě naspořit víc.
Ale je tu obrovský rozdíl mezi předáváním všeho někomu bez dalšího zapojení, versus pochopení typu investování a ponechání finanční prostředky v systému bez zbytečných úprav a vyrušování.