Investiční zlato – cena a kurzy

Investiční zlato

Investiční zlato je jednou z nejlepších možností, jak můžete výhodně a bezpečně investovat svoje finance. Jedná se o speciální formu zlata, používanou jako investiční nástroj. S investičním zlatem se můžeme setkat ve formě zlatých mincí, slitků a cihel. Zlato patří mezi snadno obchodovatelná aktiva a jen v České republice se jeho prodejem zabývají desítky obchodníků. Se zlatem se jinak obchoduje po celém světě a navíc se hodí i jako pěkný luxusní dárek. Mezi velké přednosti investičního zlata také patří fakt, že je zcela osvobozeno od DPH. Kromě investičního zlata je u nás možné si koupit i investiční stříbro, ale to zatím není tak oblíbené a většina investorů upřednostňuje spíše zlato.

Investiční zlato a jeho historie

Historie investičního zlata je velmi dlouhá a její kořeny sahají až šestého století př.n.l., kdy se zlato používalo jako forma platidla. Tuto formu mělo zlato až do roku 1971, kdy byl zrušen Brettonwoodský měnový systém. Po celé toto období bylo zlato přechováváno jak u lidí, tak u států k přechování hodnoty. Od roku 1971 už zlato nemá takový význam jako platidlo, ale nadále je považováno za nositele hodnoty.

Kde koupit investiční zlato?

Pokud si chceme koupit investiční zlato, na internetu najdeme celou řadu stránek s výhodnými nabídkami ke koupi této komodity. Obchodníků s investičním zlatem jsou u nás desítky až stovky. Představíme si některé z nich, kteří mají nejzajímavější nabídku. Mezi známe české společnosti, které se zabývají prodejem nejen investičního zlata, ale i dalších produktů, jako je investiční stříbro, medaile, pamětní mince atd. patří společnost Česká mincovna, která sídlí v Jablonci nad Nisou. Firma byla založena v roce 1993, takže letos oslavila už dvacetileté výročí od svého vzniku a v kategorii Investiční zlato na svém e-shopu má kromě zlatých cihliček a slitků také mince ČNB, Smart mince, zahraniční investiční mince, investiční medaile a speciální sérii medailí od slavného českého malíře a grafika Oldřicha Kulhánka, který byl autorem grafické podoby dnešních českých bankovek. Na internetu najdeme stránky České mincovny na adrese http://www.ceskamincovna.cz/, kde si vybrané zboží můžeme objednat v e-shopu. Kromě webových stránek má Česká mincovna také svůj profil na Facebooku.

Další český e-shop, kde si můžeme investiční zlato objednat, najdeme pod odkazem http://www.zlatak.cz/. Výhodou tohoto obchodu se zlatem jsou především jeho nízké ceny. Zlaťák.cz je i ve srovnání cen hodnocený jako e-shop s nejnižší cenou investičního zlata v České republice. V jeho nabídce najdeme nejen zlaté investiční slitky a cihličky, ale také stříbrné investiční slitky a zlaté investiční mince. Výrobcem cihliček a slitků je švýcarská společnost Argor – Heraeus. Největší český obchod se zlatem pak najdeme na adrese http://zlataky.cz/. Tento obchod nabízí velmi širokou nabídku zboží, mezi které patří nejen investiční zlato a stříbro, ale také různé medaile, bankovky, pomůcky pro sběratele atd. Nakoupit si můžeme nejen prostřednictvím e-shopu, ale také na dvou kamenných pobočkách, z nichž jedna sídlí v Praze a druhá přímo v centru Brna.

Další společností, která se zabývá prodejem investičního zlata, je AuPortal s.r.o. Nakoupit vybrané produkty si můžeme buď přímo na jejích internetových stránkách po zadání odkazu http://www.auportal.cz/ nebo v jejích prodejnách v Praze a v Brně. V nabídce této společnosti jsou zlaté i stříbrné slitky, cihly a mince, sběratelské mince a medaile a různé příslušenství. Investiční zlato si můžeme vybrat také u společnosti GOLDEN INVEST Company a.s., která má ve své nabídce zlaté i stříbrné mince a slitky. Webové stránky této společnosti najdeme na adrese http://www.golden-invest.cz/. Poslední společností, kterou si představíme, je STEP Finance, a.s. I tato firma má ve své nabídce jak investiční zlato, tak stříbro a kromě prodeje těchto produktů se zabývá také jejich výkupem. Kromě internetových stránek https://www.investicni-zlato.eu/ má STEP Finance také dvě kamenné pobočky – jednu v Praze a druhou v Náchodě. Firmu je možné kontaktovat také zavoláním na bezplatnou telefonickou linku 800 444 005.