Investice do komodit – výhody a rizika

Investice do komodit

Komodity (suroviny) se v poslední době stále více dostávají do hledáčků jak menších, tak i větších investorů, může za to nejspíše i poslední finanční krize, která ukázala, že i době úpadku některé komodity nejen, že drží svoji hodnotu, ale i stabilně rostou, například zde můžeme zařadit zlato.

Mezi komodity, ale nepatří jen zlato, investovat můžete i do kakaa, bavlny či ropy. Ve skutečnosti si, ale nekupujete například brambory, ale uzavíráte pouze tkz: opční kontrakty (opce) a spekulujete s vývojem ceny té dané komodity.

Výhody a rizika investice do komodit

Tato investice patří mezi spekulativní a určitě není vhodná pro začátečníky. Výhodou je, že v případě pozitivního vývoje ceny komodity na světových burzách můžete očekávat vysoké výnosy, avšak ceny některých komodit jsou ovlivněny celou řadou faktorů, které jsou z části i nepředvídatelné (živelné pohromy, klimatické změny), tyto fakta tak řadí investice do komodit mezi rizikové. Nevýhodou je i to, že musíte počítat s vývojem kurzu měny ve které obchodujete. Pokud chcete spekulovat s komoditami, doporučujeme společnost plus500, více informací v naší recenzi plus500