Dividendové akcie

Dividendové akcie jsou zvláště v poslední době velmi oblíbené. Jelikož se trh probírá tak se i akcionáři dostávají k větším penězům. Díky tomu že si zvolíte dividendové akcie se můžete stát rentiéry i vy. Jen nesmíte zapomenout že akcie se vyplácí % ze zisku. Takže pokud své akcie nakoupíte ve špatné době, a nebo u špatné společnosti nemusíte dostat vůbec nic. Ale pozor akcie společnosti nemusí vyplácet pokud o tom rozhodne představenstvo.

Takže se budete muset občas informovat. Ale pokud si nyní kupujete akcie u kterých se pravidelně vyplácí dividendy tak by jste měli nějaké peníze dostat každý rok. Jedny z největších tahounů poslední doby byli společnosti jako O2 které nabízelo 10 %. Ale dá se najít i v zahraničních akciových společností velké tahouny. Dobrá je se před investováním dobře porozhlédnout a informovat o ziscích společností a vyplacení jejich akcií. nyní se ve velkém měřítku očekává nákupy dividendových akcií.

Sami společnosti někdy nabízí vyšší procento aby nalákali akcionáře. ale i na takové společnosti si musíte dávat pozor, protože společnosti většinou dividendy platí ale neberou je ze zisku ale z rezerv určených na dividenda. Takové společnosti určitě nalákají spousty nových investorů ale každý investor by si měl uvědomit že takové jednání není dlouhodobé.