Co je daytrading?

Daytrading se stal fenoménem obchodování devadesátých let a pomalu se dostává do obecného povědomí i v České republice. Každý den zasedají za své monitory tisíce daytraderů na celém světě. Pro někoho je to zaměstnání, pro jiného vzrušení, které poskytuje tato nekonečná hra peněz.

Daytradeři jsou nejrychlejší obchodníci – časový horizont jejich obchodů se pohybuje v desítkách vteřin nebo několika minutách. Sledují své signály, hodnotí krátkodobý trend, jejich rozhodnutí musí být okamžité. Koupit, prodat, uzavřít pozice, kde je hladina podpory – to jsou otázky, na které si daytrader musí umět okamžitě odpovědět.

Daytrading

Daytrading je specifický druh investování na kapitálových trzích.Využívá krátkodobých trendů, které se vícekrát objevují v průběhu jednoho obchodního dne. Častým nástrojem pro daytrading jsou vedle akcií a akciových indexů hlavně futures. Mezi jejich hlavní výhody patří vysoká likvidita, nízké obchodní poplatky a potřeba nižšího vstupního kapitálu, protože lze využít tzv. pákového efektu. Stěžejním pravidlem typického daytradera je fakt, že nikdy nedrží žádnou pozici po skončení daného obchodního dne.