Půjčka přes SMS, jak funguje

Půjčka přes SMS

SMS půjčka funguje jako urychlené získání peněžních prostředků s velmi krátkou dobou splatnosti. Jde o překonání určitého krátkého časového úseku pomocí menší půjčky. U SMS půjček máte za chvilku peníze na účtu a celou transakci můžete vyřídit pomocí jediné SMS zprávy. Jde o spotřebitelský úvěr na malé částky s maximálně měsíční dobou splatnosti.

SMS půjčka funguje na jednoduchém principu odeslání krátké textové zprávy přes mobilní telefon. Nejpopulárnější je tento druh půjčky v severských státech, a proto se jí také občas říká Finská půjčka.

K čemu slouží SMS půjčka

SMS půjčka je možnost okamžitého krytí závazků žadatele. Obvykle se jedná o peníze, které mají sloužit jako krytí na týden či dva před výplatou. Zkrátka k zajištění osob, které mají problémy vyjít a hospodařit se svou výplatou, ale jde pouze o krytí nesouladu mezi výdaji a příjmy. Tito klienti mají dostatečné platy na to, aby danou půjčku řádně av termínu splatili.

SMS půjčka na menší částky

SMS půjčka obvykle funguje tak, že při prvním kontaktu a prvním vyřizování půjčky banka nebo jiná instituce poskytující peníze, půjčí jen menší částku. Například 50 Euro. Po splacení a vybavení druhé a dalších půjček může se částka zvyšovat až k určitému stropu, který si jednotlivé instituce stanovují nezávisle.
Výhody SMS půjčky

Absolutní výhoda u SMS půjčky je fakt, že není třeba dokazovat své příjmy. Zkrátka si žadatel zřídí půjčku a nikdo se ho na nic neptá. Vše probíhá z klidu domova bez jakéhokoliv ručení závazků. Peníze klient obdrží obratem na svůj bankovní účet, který v sms zprávě uvede. To dělá ze SMS půjčky ideální prostředek pro okamžité uspokojení závazků. Není nutná žádná administrativa, zkrátka jen odeslání SMS s příslušnými údaji.
Nevýhody SMS půjčky

SMS půjčky jsou poskytovány jen do určité výšky. Zkrátka existuje strop, nad který již společnosti nepůjčují. Dalším omezujícím prvkem je věková hranice žadatele. Obvykle do dvaceti let nemá nikdo na SMS půjčku vůbec nárok. Nevýhodou je také vysoký úrok z půjčky. I za 50 Euro je nutné do měsíce (někde do 14 dní) si připlatit i více než 10 Euro, takže celková částka bude 60 a více Euro. Poskytovatelé argumentují tím, že je to cena za pohodlné vyřízení půjčky a obstarání všech náležitostí v krátkém časovém úseku. A navíc je to i cena za nedokladovanie příjmů a bonity. Navíc v případě nesplácení SMS půjčky se tento produkt může výrazně prodražit, protože už po 40 dnech je částka dvojnásobná a úroky z prodlení se dále zvyšují.

Kdo využívá sms půjčky

Nejčastějšími klienty a žadateli o SMS půjčky jsou mladí lidé do ​​26 let, v období první poloviny měsíce, jelikož tyto půjčky slouží, jak již bylo zmíněno výše, především na překlenutí doby mezi výplatami, když už žadatel nemá disponibilní prostředky.
Půjčka přes SMS zkrátka slouží jako krátkodobý spotřebitelský úvěr bez nutnosti dokládání příjmů, což je logicky podstatně dražší než srovnatelné produkty dohodnuto přímo na pobočce dané instituce s nutností doložení bonity klienta. SMS půjčky jsou hitem v severních zemích au nás jsou zatím ve fázi vývoje a zkoušení, zda i slovenský klienti dokáží rozumně zacházet s lehce dostupnými penězi s vysokým úrokem.