Půjčka online – sjednání a ručení půjčky

online Půjčka

Půjčky online jsou klasické půjčky jen s tím rozdílem, že jsou uzavřeny prostřednictvím internetu. Ten dává žadatelům možnost vybrat si z velké nabídky internetových poskytovatelů půjček az pohodlí domova si bez stresu zvolit přesně tu online půjčku, která jim bude ušitá přímo na míru.
Zásadní výhodou online půjček je tedy jejich jedinečná možnost dohodnout si je z pohodlí domova přes internet. Veškerou administrativu si vyřídíte online a následně jen podepíšete již hotovou smlouvu, kterou Vám banka či jiný poskytovatel doručí.

Výběr je velmi důležitý při online půjčce

Řada bankovních i nebankovních institucí nabízí na svých stránkách velké množství úvěrových produktů (půjček). Proto je vhodné si beze spěchu všechny nabídky projít, porovnat a vyhodnotit. Následně rozhodně neuškodí i vyhledání dalších informací a případně referencí, jde-li o nějakou méně známou společnost. Důležité je si vždy prostudovat obchodní podmínky a další povinnosti, které ze smlouvy následně vyplývají.

Jak sjednat online půjčku

Po porovnání nabídek a výběru té nejvhodnější, která splňuje dané požadavky již nic nebrání v uzavření online půjčky. Obvykle má na stránkách poskytovatel žádost, zda online formulář, který jednoduše vyplníte. Následně Vám poštou přijde smlouva k podepsání se zpáteční ofrankovanou obálkou. Po podepsání a odeslání zpět na pobočku již nic nebrání v cestě připsat půjčené peníze na Váš účet. V současnosti banky nabízejí, zvláště ve větších městech variantu, že po vyplnění online formuláře přijde přímo obchodní zástupce banky k Vám s podklady a jednoduše podepíšete smlouvu doma. Následně dostanete peníze v hotovosti nebo si je můžete nechat převést na bankovní účet.

Co je potřebné pro sjednání online půjčky

Samozřejmostí jsou dva doklady totožnosti. Obvykle se jedná o občanský průkaz a druhý doklad, který představuje pas, řidičský průkaz či rodný list. Následně je nutné také doložit výši příjmů za poslední tři měsíce, kterými banka ověří bonitu žadatele. U podnikatelů se vyžaduje poslední daňové přiznání. A v případě zajištění půjčky nemovitostí je třeba doložení vlastnictví nemovitosti výpisem z katastru nemovitostí.
Ručení u online půjčky

Ručení je u poskytování online půjček řešeno stejně jako u standardního úvěru. Nižší částky bez ručitele, výše s jedním a více ručiteli a zhruba od stotisícových hodnot je nutná zástava nemovitosti.

Online půjčka znamená rychlé a pohodlné vyřízení žádosti. Díky možnosti uzavřít půjčku prakticky 24 hodin denně a 7 dní v týdnu nemusíte sledovat otevírací hodiny bank, zda hledat banku, která je ve vašem okolí. Zkrátka zvolíte nejvýhodnější nabídku bez ohledu na sídlo, pobočku nebo otevírací dobu dané instituce. Nemusíte čekat ve frontě v bance, ale prostě několika málo úkony uzavřete smlouvu, kterou si následně v klidu doma podíváte, přečtete, zhodnotíte a následně podepíšete. To dělá z online půjček vhodný produkt pro velkou řadu lidí, protože trávit hodiny a hodiny na pobočce rozhodně není nejefektivnější strávený čas.