Aktuální kurz zlata

Cena (USD) za unci, můžete sledovat i vývoj kurzu zlata za 1 unci (USD)

Graf  ceny zlata

Jak investovat do zlata?

Akcie, podílové fondy, možná dluhopisy, opce nebo certifikáty – to jsou nástroje, se kterými má zkušenost většina investorů. Málokdo ale ví, že i drobný investor může obchodovat se zlatem, stříbrem, mědí nebo dokonce platinou!

Nemusíte provozovat zlatnictví nebo být manažer investičního fondu! Už s kapitálem od několika tisíc korun se může každý investor zúčastnit atraktivních burzovních obchodů se zlatem a dalšími kovy.

Pokud máte obavy z inflace, můžete investovat do bezpečného přístavu v podobě zlata! Pokud si myslíte, že je zlato předražené, můžete investovat na jeho pokles!

  • futures na zlato a další kovy
  • bohaté investiční příležitosti
  • možnost vydělávat na vzestupu i poklesu kurzu
  • elektronické obchodování téměř 24 hod denně
  • vysoký pákový efekt

Prostřednictvím futures na zlato lze investovat jak na vzestup tak i na pokles kurzu nejdůležitějšího kovu vůbec. Díky obchodování na margin přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ zlata o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny.

Futures kontrakt na zlato je dohoda dvou stran o nákupu/prodeji standardizovaného množství zlata v předem specifikované kvalitě za danou cenu k danému budoucímu datu.

Obchodování s futures kontrakty je vysoce transparentní a regulované. S futures se obchoduje na burze, kde dochází ke střetu nabídky a poptávky a cena se tak utváří pod vlivem tržních sil. U futures nikdy nepodstupujete riziko úpadku protistrany, protože vypořádání závazků garantuje clearingové centrum burzy. Obrovská likvidita pak de facto znemožňuje jakoukoliv manipulaci kurzem ze strany jednoho subjektu.

80.6% retailových investorských účtů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda si budete moci dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.