Kreditní karty. Moderní platební prostředky, bez kterých se v dnešní době jen těžko obejdete. Platit s nimi můžete v restauracích, supermarketech, různých obchodech, provádí se přes ně všelijaké peněžní transakce. Velkou výhodou je, že nemusíte mít po ruce peněžní hotovost, nehrozí tedy krádež. Pokud Vám odcizí kreditní kartu, na níž máte uloženy peníze, jednoduše zablokujete její používání. Pokud si chcete nechat zřídit kreditní kartu, je dobré si uvědomit, jaký typ budete chtít a kolik peněz na ní budete ukládat. Na trhu existuje více druhů kreditní karty.

Standartní kreditní karty

jsou nejpoužívanějším typem. Obvykle mají nižší úroky za vedení účtu a také nároky na bonitu majitele karty nejsou vysoké. Bonita znamená obchodní pověst, ve volném překladu četnost a výše finančních prostředků, které budete na účtu mít. Standartní kreditní karty jsou vhodné pro lidi, kteří nevyžadují dodatečné výhody a doplňkové služby, chtějí využívat kreditní kartu na běžné účely.

Dalším typem karty je prémiová kreditní karta.

Ty jsou většinou známy pod pojmenováním Zlaté kreditní karty nebo platinové kreditní karty. Jsou vhodné pro ty, kteří chtějí mít větší úvěrový limit a využívají větší množství právě doplňkových výhod a služeb. Těmi se myslí především různá pojištění a slevy u obchodníků. Většinou se jedná o pojištění odpovědnosti za škody, pojištění právní ochrany řidiče, cestovní a úrazové pojištění. Pokud o tuto kartu zažádáte, musíte splnit určitou výši příjmu nebo zůstatku na bankovním účtu.
Revolvingový úvěr je úvěr, kdy jej může klient finanční společnosti čerpat opakovaně, aniž by musel pokaždé žádat o jeho čerpání. Na bázi tohoto úvěru je založena i funkčnost kreditní karty.

+