Komodity jsou především suroviny. Zlato, ropa, zemní plyn, kukuřice, maso, káva, a desítky dalších surovin které potřebuje naše současná civilizace. S komoditami se obchoduje  na světových burzách jako se standardizovanými kontrakty. Např. jeden kontrakt ropy má velikost 1000 barelů. Obchodník má možnost kupovat komodity buď s dodáním ihned na spotovém trhu a nebo s dodáním v různě vzdálené budoucnosti na termínovaném trhu. Na většinu komodit se obchodují také opce.

zhodnocení investice

Na světových burzách se denně zobchodují komodity za stovky miliard dolarů, Stovky tisíc obchodníků denně zajišťují své obchodní pozice ve více než stovce komodit. Světové burzy jsou primárně určeny pro zajišťovatele a nejrůznější finanční instituce. Nejvíce účastníků ovšem představují spekulující obchodníci. Dnešní parketové i elektronické burzy nabízejí neomezené příležitosti pro zájemce o spekulativní obchodování s nejrůznějšími aktivy, k nejdynamičtějším patří právě komodity a opce na komodity.

Existuje velmi mnoho způsobů a technik jak obchodovat komodity a opce tak, aby zhodnocení investice bylo pro investora zajímavé. Je ale potřeba vědět, že obchodovaní s komoditami, a zejména pak s opcemi, není určeno pro laiky bez potřebných vědomostí a zkušeností. Přesto se o obchodování komodit neustále pokouší mnoho laiků, kteří podlehnou lákání bank a brokerských firem, které jim prostřednictvím internetových obchodních platforem toto obchodování umožní. Důvodem jsou poplatky z obchodování, které banky a brokerské společnosti inkasují od obchodníků bez ohledu na to, zda obchodují úspěšně nebo nikoliv. Obchodování těchto laiků ale téměř vždy nevede k úspěšnému zhodocení investice. Naopak investoři, kteří investují na světových komoditních burzách s profesionály, kteří mají historii a prokazatelné výsledky, dosahují  skutečně velmi zajímavého zhodnocení investice.

+