Kdo by nechtěl být bohatý. Jenže propracovat se k miliónům je poměrně težká záležitost. Nejrychlejší cesta je vsadit si do loterie, ale tam je zase téměř nulová šance, že se vám podaří trefit jackpot a vyhrát 400 milionů.

Možná jste si ale všimli, že na serveru Novinky.cz vyšel článek Na investici za pár stovek málem zapomněl, dnes počítá milióny. Popisuje příběh nora, který si za cca. 500 Kč nakoupil v roce 2009 virtuální měnu Bitcoin a nedávno zjistil, že hodnota jeho bitcoinů je v řádech miliónů. I vy můžete udělat něco takového.

Co je to Bitcoin

Bitcoin je virtuální decentralizovaná měna. Jednotlivé “bitcoiny” se tzv. těží, to se provádí pomocí složitých matematických výpočtů, ke kterým je  potřeba velký výpočetní výkon. Dříve bylo možné těžit na běžném domácím PC, dnes je potřeba hardware za statisíce korun.

Uvolňování bitcoinů do sítě je postupné a bude jich uvolněno pouze 21 milionů. Nelze je tedy dotisknout jako peníze a tím snížit jejich hodnotu. Naopak kurz Bitcoin/USD stále roste a proto se Bitcoin stává obdobou zlata. Ale lze s ním i platit, v zahraničí jej přijímají i taxikáři, kavárny apod.

Budu bohatý, když koupím Bitcoin?

Stejně jako u žádné jiné investice, nelze 100% tvrdit, že nemůžete prodělat. Cena Bitcoinu se již dramaticky propadla a je pohyblivá, ale zatím stále vykazuje rostoucí charakter a již není vnímána jako prostředek pro černý trh, což její hodnotu stabilizuje.

Před několika lety se dal jeden Bitcoin pořídit za pár korun, dnes jsou to tisíce korun. Je tedy zcela nepochybné, že mnoho lidí již na Bitcoinu vydělalo nemalé částky, akorát se tím nechlubí. Stále je zde totiž prostor pro velké zhodnocení. Odhaduje se, že by se cena Bitcoinu během 10 let měla dostat na cenu mezi 2 – 20 milióny za jediný Bitcoin!

Kde Bitcoin koupit

Pokud si chcete nějaký ten Bitcoin jako potencionální investici koupit, pak určitě příliš neotálejte. Je možné, že se cena skokem zvýší a vy pak nebudete moci koupit celý bitcoin, nebo vámi vybrané množství.

Bitcoin a binární opce

Dnes již můžete obchodovat bitcoin pomocí binárních opcí, což ještě nedávno nebylo možné

Více o bitcoinech zde

+