Společnost Conseq Investment Management, a.s. na trhu nabízí program Horizont Invest, který jako první občanům České republiky nabídl řešení penzijnho plánu tak, jak je to běžné ve vyspělých zemích.

Jedná se o tzv. program “životního cyklu”. Vše je založeno na investování svých financí do podílových fondů. Částky ovšem nemusí být nijak velké a investovat stačí již 500 Kč měsíčně a i přesto se naspoří poměrně velký obnost. Vše má totiž strategii založenou na rizikovosti portfolia.

Jak Horizont Invest funguje

Vše začíná tím, že se rozhodnete investovat, abyste v penzi měli dostatek financí. Kromě výše investice si vybíráte na začátku i rizikovost portfolia. Potencionální zisky tak můžou být skutečně vysoké i při malých částkách. To však nelze dlouhodobě zaručit.

Postupem času se tak investice z akciových fondů “zamykají” a celá investice je chráněna proti výkyvům a paralelně a pravidelně se provádí automatická realokace do fondů dluhopisových a peněžního trhu. Tím je zaručeno, že své prostředky získáte a o jejich přibližné výši už máte představu dopředu.

Kam vše lze investovat

Samozřejmostí je, že v programu Horizont Invest jsou zařazeny fondy samotné společnosti Conseq Invest. Najdete zde však i takové fondy jako ING, Parvest či Franklin Templeton. Ty patří ke světové špičce a vy tak můžete investovat do toho nejlepšího, co je k dispozici.

Proč Horizont Invest?

Tento program se během krátké doby stal natolik populárním, že byl dokonce zařazen do investičních životních pojištění některých bank. Stejně tak ho naleznete v produktu Investiční hypotéka od Hypoteční banky.

Jasnými výhodami jsoou především: diverzifikace fondů, pravidelné rebalancování portfólia, automatická realokace portfólia. Kvalitní fondy a systém, kdy se portfolio stává konzervativnějším je zaručený způsob, jak si zajistit důstojné stáří a nemuset se spoléhat na důchodový systém ČR.

Na trhu je již od roku 2006 a stále více lidí si volí Horizont Invest jako své penzijní zajištění.

+