Datum vydání: Dvě středy před každým FOMC mítinkem, 8 krát do roka
Čas vydání: 20:15
Vydává: Federal Reserve Board
Poslední vydání: http://www.federalreserve.gov/FOMC/BeigeBook

Béžová kniha je termín

kterým se obvykle nazývá zpráva Fed: “Shrnutí komentářů Aktuálních Ekonomických Podmínek podle federálního distriktu Rezerv.” Je vydáván hned před FOMC setkáním, které pojednává o úrokových sazbách a používá se k informování členů o změnách v ekonomice od posledního setkání.

Tato zpráva se zveřejní osm krát do roka. Každá Federální Rezervní Banka sbírá neoficiální informace o aktuálních ekonomických podmínkách v svém distriktu skrz zpráv Banky a direktor Pobočky a rozhovorů s klíčovými obchodními kontakty, ekonomy, tržními experty a ostatními zdroji. Béžová kniha shrnuje tyto informace podle distriktu a sektoru.

Co to znamená pro investory:

Béžová kniha není považována za příliš důležitý hybatel trhu. Je to míra síly ekonomiky a ne komentář názorů členů Fedu. Zřídka může trhy pohnout a to tehdy pokud jsou zjištění velkým překvapením na rozdíl od očekávání analytiků.

Silné stránky:
Zjištění Béžové knihy jsou považovány velmi aktuální, protože údaje použité v Béžové knize jsou staré obvykle jen několik měsíců. Béžová kniha je to, co členové FOMC čtou před mítinku o úrokových sazbách a tak je dobrým prediktorem, kterým směrem (pokud nějakým) se sazby pohnou.

Slabé stránky:
Kniha není pohled na to, co si členové FOMC mohou myslet o ekonomice, pouze udává ekonomické fakta o různých regionech země. Navíc Béžová kniha neobsahuje žádné datové řady, je jen deskriptivní informací. Informace o každém regionu se mohou lišit záleží na důležitosti. Například, jeden Fed distrikt může vydat důležitou detailní informaci o farmách a další distrikty nemusí.

+