Z vlastních zkušeností mohu říci, že pokud se budete držet svého trading plánu, budete úspěšný, ale samozřejmě jen pokud je dobrý. Trading plán sestává ze dvou komponent. Metody cenové predikce, která signalizuje zda a kdy nakoupit nebo prodat určitý finanční nástroj a risk management programu, který stanoví množství peněz, které budete riskovat v daném obchodě a kdy zavřít ztráty.

Na této stránce najdete různé obchodní strategie, metody, systémy a postupy z různých zdrojů, které by měly obohatit Váš trading plán. Většina z těchto systémů je při dodržení pravidel a přizpůsobení se momentální situaci na trhu zisková.

Je mnoho obchodníků, začátečníky či zkušenější, kteří neměli na tomto trhu štěstí. Tato stránka je pro všechny, kteří hledají nové metody a chtějí zlepšit své obchodování.  Mnohé z těchto systémů vyžadují indikátory, které budou dostupné zdarma právě na této platformě. Indikátory si můžete stáhnout na této nebo této stránce. Jako součást každého systému najdete i template zda profil pro různé platformy. Jsou to vlastně soubory, které stačí zkopírovat do příčníku platformy na hardisku a daný systém se Vám automaticky ukáže s přednastavenými hodnotami a jednotlivými komponenty. Instrukce pro Metatrader najdete zde. Pro příznivce platformy Visual Trading je určena tato stránka.

Abyste byli co nejziskovější

a aby jednotlivé systémy fungovaly co nejefektivněji (pokud vůbec), je důležitý správný výběr brokera. Spread, nebo poplatky mohou značně zredukovat zisk, v mnoha případech se některé systémy při vysokém spreadu a poplatcích ukáží jako ztrátové. Prosím prohlédněte si sekci brokeři pro více informací. Pokud máte nějaké nejasnosti, otázky, kontaktujte mě prosím.

+