Co Je CAIM

Capital Alternative Investment Management (CAIM) je nezávislá švýcarská investiční společnost, která se aktivně zabývá správou kapitálu velkým institucím, institucionálním klientům a nově i drobným, retailovým investorům. CAIM se specializuje na obchodování Futures a měnových párů na Forexu.

Společnost není zastáncem filozofie “kup a drž” a ani nebazíruje na 100% úspěšnosti a neomylnosti, namísto toho se soustředí na aktivní správu obchodů, ve kterých je poměr risku a zisku silně v její prospěch. Taktéž se neomezuje výhradně na technickou nebo fundamentální analýzu či striktní a neměnná pravidla, ale přizpůsobuje se aktuální situaci na finančních trzích a za pomocí disciplinovaného risk managementu dosahuje atraktivních a stabilních zhodnocení již od roku 2010.

Obchodní strategie

Programy uvedené na webu jsou určeny pro institucionální klienty a velké společnosti. Pro retailové investory jsou nově k dispozici 2 programy s minimálními vklady od 5000 USD a 10 000 USD.

Obchodování je realizováno u brokera ADS Securities a je založeno na omezené plné moci. Všechny vklady jsou uloženy u partnerských bank a partnerských brokerů společnosti CAIM. Společnost CAIM sama nepřijímá žádné vklady. Všechny vklady jsou tudíž odděleny od účtů společnosti CAIM.

Vklady a výběry jsou zdarma, investor může se svými prostředky libovolně disponovat, nejsou zde žádné časové závazky. Průběh obchodování lze sledovat online, samozřejmostí jsou měsíční výpisy z účtu. Investor si sám nastavuje maximální riziko, které je ochoten podstoupit na svůj obchodní účet.

Za správu programu se platí 2% ročně (platí se měsíčně 1/12 ze 2%). Měsíční podíl ze zisku činí 25%, tento poplatek se strhává pouze při vykázání zisku za daný měsíc, tudíž zde nedochází ke střetu zájmů.

+