Současný finanční trh nabízí velké možnosti kam investovat. Své investice máte možnost vložit nejen do finančních trhů, ale i mimo ně. Každý, kdo se rozhodne pro jakoukoliv investici, musí počítat s tím, že neexistuje investice bez nulového rizika.

Proto každý investor by si měl nejdříve uvědomit, zda bude investovat v řadě desítek let nebo jen krátkodobě. Pro krátkodobé investice jsou vhodnější např. spořicí účty, vkladní knížky, podílové fondy, termínované vklady, stavební spoření a další. Pro dlouhodobé investování je vhodnější vložit finance např. do komodit, nákupu akcí, dluhopisů, ETF (burzovně obchodovatelné fondy), atd.

Mimo finanční trh lze vložit investice např. do nemovitostí, pozemků, apod. Pravidelné investování je daleko výhodnější než jednorázová investice.

Dlouhodobé investice vám mohou pokrýt náklady na studia vašich dětí, postupně si vytváříte rezervy, začít investovat můžete kdykoli, jsou zde nižší rizika, apod. Při investování všeobecně platí, čím vyšší riziko, tím můžete získat větší výnos, samozřejmě že také můžete více ztratit.

+