Akcie Brambles, aktuální cena, grafy a kurzy

 

Akcie Brambles

Akcie Brambles jsou primárně zapsány na ASX, tedy australské akciové burze a sekundárně jsou zapsány na LSE, tedy londýnské akciové burze. Akcie Brambles byly na ASX zapsány v roce 1954. Mezi srpnem 2001 s prosincem 2006 byly akcie Brambles tzv.duálně zapsané, se zápisem na ASX a LSE. V roce 2007 zaznamenala Brambles 19% růst v operačním zisku a 25% růst zisku na akcii. Prodej vzrostl o 13% na 2,1 miliard dolarů. Kapitálové výdaje firmy Brambles byly v první polovině roku 200b o 139,4 miliónů dolarů vyšší než za stejnou dobu v loňském roce. Následující graf je 180 denní vývoj ceny akcií Brambles.

Akcie Brambles, Graf aktuálního kurzu a vývoje ceny

Profil společnosti Brambles Industries

Brambles má sídlo v Austrálii, ale působí asi ve 45 zemích po celém světě. Předmětem podnikání je výroba a oprava palet a přepravních kontejnerů, které slouží výrobcům, distributorům a maloobchodníkům pro bezpečný a efektivní transport jejich produktů. Jde o značku ChepBrambles je vedoucím globálním poskytovatelem podpůrných služeb, zaměstnává okolo 12.000 lidí. Další značkou, kterou se firma pyšní je Recall. Sídla jednotlivých částí firmy se dále nachází v Orlandu a Atlantě v USA a ve Weybridge v Anglii. Recall je vedoucí firmou v oblasti informací behěm jejich životního cyklu. Recall obhospodařuje 300 alokací v 22 zemích, poskytuje jim bezpečné skladování, rehabilitaci a destrukci digitálních a fyzických dokumentů. Přes 4.500 členů Recall týmu servisuje téměř 80.000 zákazníků po celém světě. Služby Recall jsou poskytovány široké základně zákazníků s primárním zaměřením na transakčně intenzivní segmenty trhu, jako je bankovnictví a finance, pojištění, právní služby, zdravotní péče, maloobchod a vláda. Zákazníci se spoléhají na znalosti Recall o regulatorních požadavcích, archivaci dokumetů a jejich expertíze a dovedností řízení informací. Recall se snaží zajistit optimální řešení pro pracovní procesy.

Historie Brambles Industries

Historie Brambles sahá až do roku 1875, kdy Walter Brambles začal svou kariéru v Newcastle, na severu Sydney v Austrálii. Poprvé byla Brambles Industries Limited zapsána v roce 1954. Britská strana skupiny má počátky v roce 1759 s vytvořením Dowlais Iron Company ve Walesu, která se později stala částí GKN (výrobce opasků). Tyto dvě společnosti se spojily v roce 1975 a vytvořili CHEP, firmu s ldoními kontejnery, která již byla založena Brambles v Austrálii a druhou fúzí byla vytvořena v oblasti managementu informací. V roce 1998 proběhlo několik akvizicí, mzi nimi například s firmami Serint, Arxin (Itálie) nebo CT (Španělsko) a Eco-Arc z Francie. Unifikace Brambles byla dokončena v roce 2006 a Brambles Limited se stala mateřskou společností skupiny společností Brambles Group.