Akcie boeing, aktuální cena, grafy a kurzy

 

Akcie Boeing

 

Akcie společnosti Boeing jsou součástí indexu Dow Jones industrials a obchodují se na New Yorské burze NYSE. Aktuální cena akcií Boeing se pohybuje těsně pod $75,avšak analytikové společnosti Morgan Stanley připouštějí, že cenaakcie Boeingu se historicky vyvíjela dosti cyklicky a nebyla schopna si dlouhodobě udržet cenovku vyšší než $70. Výnos na akcii v aktuálním roce vzrostl z $5,65 na $5,70, což znamenalo nárůst 13 %. Během roku 2009 se očekává další nárůst až k hranici $7 na akcii.
Podle těchto údajů je pravděpodobně akcie této společnosti přeceněna a vzhledem k rostoucím cenám ropy a tím i rostoucím nákladům zisky společnosti pravděpodobně nedosáhnou dostatečné výše k udržení aktuální ceny akcií. Na druhé straně každoročně narůstá objem obchodovaných akcií Boeingu, tato poptávka je tažena zejména ze strany rozvíjejících se trhů v Indii, Číně a rovněž střední a východní Evropě. Dalším faktorem rostoucí poptávky po akciích Boeingu je jeho jednoznačně lepší pozice na trhu oproti jejho hlavnímu konkurentu – společnosti Airbus. Boeingův typ 777 je nejvyužívanějším dopravním letounem v moderních zemích a rovněž se očekává, i přes avizované problémy v dokončování vývoje, velký úspěch jeho inovované verze, modelu 787.

 

Akcie Boeing

Graf aktuálního kurzu a vývoje ceny

Profil společnosti Boeing company

Boeing patří mezi světové jedničky v produkci komerčních dopravních letadel. Zároveň se zabývá také vývojem vojenské letecké techniky a leteckých obranných systémů, vývojem turbínových motorů, vývojem raket, satelitních systémů a také vyspělými informačními a komunikačními systémy. Rovněž tato firma úzce spolupracuje s národní leteckou a vesmírnou kanceláří – NASA. Boeing je jedním z předních amerických exportérů. Sídlí v Chicagu a zaměstnává více než 160 tisíc zaměstnanců.

Historie Boeing company

Společnost byla založena v roce 1916 Wiliamem E. Boeingem a stála u vytvoření jedné z prvních pravidelných leteckých linek. Během své doby tyto společnost byla vždy v čele v oblasti zavádění inovací v leteckém průmyslu.