HSBC

Profil společnosti HSBC Holdings

HSBC je světovou lokální bankou. HSBC sídlí v Londýně a je jednou z největších organizací bankovních a finančních služeb. HSBC mezinárodní síť zahrnuje více než 10.000 kanceláří v 83 zemích a oblastech v Evropě, Asijsko-pacifickém regionu, Americe, Středním východě a Africe. HSBC poskytuje širokou škálu finančních služeb jak soukromých tak služeb komerčního bankovnictví, korporátního bankovnictví a investic na finančních trzích a to prostřednictvím mezinárodní sítě propojené využitím moderních technologií včetně rapidně rostoucího elektronického obchodu. HSBC skupina je tvořena jednotlivými právnickými osobami, které jsou buď z části nebo celé vlastněny HSBC Holdings plc. Největší a nejznámější pobočky HSBC jsou například Hang Seng Bank, HSBC France,HSBC Private Banking Holdings nebo HSBC Bank plc (Velká Británie). V říjnu 2007 dostala HSBC ocenění Interest Rate Derivatives House of the Year (Dům roku pro úrokové deriváty). HSBC se řídí vysokými standardy korporátního řízení. Firma je řízena správní radou, kontrolu provádí Komise pro Audit.

Historie HSBC Holdings

Skupina HSBC má mezinárodní původ, což je jedinečné. Mnoho ze základních společností skupiny začaly podnikat více než jedno století zpátky a mají bohatou historii i dosažené výsledky. Skupina HSBC byla pojmenována po svém zakládajícím členovi, tedy po společnosti Hong Kong a Shanghai Banking Corporation, která byla založena v roce 1865 pro financování rostoucího obchodu mezi Čínou a Evropou. HSBC skupina byla založena jako uniformní mezinárodní značka v roce 1999. V roce 2002 zahájila kampaň, jejímž cílem bylo odlišit její značku od značek konkurentů. Kampaň byla založena na popisu jedinečných charakteristik, které opravdu HSBC odlišují a vše bylo shrnuto pod slova „Světová místní banka“.

Akcie HSBC

Akcie HSBC jsou zapsány v Londýně, Hong Kongu, New Yorku, Paříži a Bermudské akciové burze, akcie HSBC Holdings plc jsou drženy asi 200.000 akcionáři v asi 100 zemích a oblastech. Akcie HSBC jsou obchodovány v New Yorku ve formě amerických depozitních certifikátů. HSBC Holdings musí vykázat jakékoli významná místa, kde se liší jejich způsob řízení podniku od obvyklého způsobu, který je uplatňován americkými sppolečnostmi a které jsou předmětem standardů pro zápis na NYSE. Akcie HSBC jsou součástí indexu Hang Seng, FTSE 100 a FTSE IND Banks. Následující graf ukazuje vývoj ceny akcií HSBC za posledních pět let.