EBAY

Akcie Ebay, Graf aktuálního kurzu a vývoje ceny

Následující graf zachycuje ceny akcií společnosti eBay. Akcie společnosti eBay jsou součástí indexů S&P 500, Nasdaq 100, AMEX Internet. Největšími insititucionálními akcionáři jsou Barclays, LEGG Mason Inc. nebo také společnost Morgan Stanley.

Společnost eBay je považována za průkopníka komunit založených na obchodě, podporu nalézá v důvěře a je inspirována příležitostí. eBay je americká internetová společnost, která řídí eBay.com a má 11.600 zaměstnanců a roční příjem v roce 2006 činil 5,969 miliard USD. eBay spojuje milióny lidí každý den na místní, národní a mezinárodní úrovni prostřednictvím řadyinternetových stránek, které se zaměřují na obchod, platby a komunikaci. Slogan této společnosti zní: Ať jde o cokoli, můžete to získat na eBay!“ 

Obchodní místo eBay vytváří silnou online platformu pro prodej zboží a služeb, kde se zapojují jak jednotlivci tak menší firmy. Každý den jsou zde k prodeji milióny položek prostřednictvím systému aukce a také tzv.obchodování fixní ceny. eBay nabízí lokalizované internetové stránky v různých zemích Evropy, Asie a Ameriky. Nejbližší trh pro Českou republiku je polský či německý. eBay se vyskytuje i v Jižní Americe prostřednictvím investice do MercadoLibre.

 

Historie firmy eBay

Společnost eBay byla založena v roce 1995, zakladatel Pierre Omidyar je v současné době ředitelem společnosti a největším individuálním akcionářem. eBay spojuje stovky miliónů lidí po celém světě, umožňuje jim objevovat nové příležitosti a inovovat. Od svého se vzniku eBay rozšířil a nyní zahrnuje nejsilnější světové značky, včetně PayPalSkypeShopping.com a jiné. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii. V roce 2006 eBay zprovoznil eBay Express, který je navrhnut tak, aby sloužil jako standardní internetový obchod pro obyvatele USA.