Tyto akcie jsou před každým volebním obdobím ale také i někdy bez něj ožehavým tématem. Jelikož spousta politiků chce tyto akcie zrušit, protože by mohlo docházet k praní špinavých peněz a nebo k financování terorizmu. Ovšem právní úprava z roku 2008 již tuto zkutečnost upravuje, takže jde v podstatě jen o populismus. Jelikož každá firma je nucena zjistit si majitele který má více jak 25 % akcií.

Pokud tyto  akciové společnosti nebudou dodržovat tento platný zákon vystavují se postihu ve formě pokuty. Tato pokuta může být až 50 milionů korun což si žádná společnost nemůže dovolit. Ovšem důvody pro nezrušení těchto akcií jsou také. Pokud má akciová společnost zavedené cenné papíry beze jména na majitele. Tak má mnohem větší šanci získat akcionáře, alespoň pokud se budeme bavit o české republice. Jelikož někteří akcionáři nechtějí aby byly vidět jejich peníze tak je investují právě do těchto akcií.

Investování je jednoduché a pokud je společnost velká tak si můžete koupit i větší část akcií aniž by jste se musel nějak prokazovat. Pokud by poslanci tento system zavedli, mohlo by spoustu firem zkrachovat protože na těchto akciích jsou závislé.

+