Akcie Adobe Systems, aktualni cena a graf online

Akcie Adobe

Akcie firmy Adobe Systems jsou součástí mnoha indexů, mezi nejznámější z nich patří NASDAQ Composite a index S&P 500, dále jsou tyto akcie také součástí několika fondů (GRN, IGV, SWH). Dle tržní kapitalizace patří firmě Adobe čtvrté místo s hodnotou 20.30 miliard dolarů mezi software společnostmi. Odhad analytiků Yahoo Finance říká, že v letošním roce, by mělo dojít k růstu o hodnotě 14,3% a růst současného čtvrtletí by měl dosáhnout 50% ceny akcií. V pátek 18.ledna cena akcie dosáhla nového 52 týdenního minima o hodnotě 34,80 dolarů. Následující graf ukazuje vývoj ceny akcií firmy Adobe.

Akcie Adobe

Graf aktuálního kurzu a vývoje ceny

 

Profil společnosti Adobe

Společnost Adobe systems je americkou software firmou, která má sídlo v San Jose v KaliforniiSpolečnost Adobe byla založena v prosinci 1982 dojicí mužů John Warnock a Charles Geschke, kteří společnost Adobe založili poté, co opustili firmu Xerox PARC za účelem vývoje a prodeje speciálního jazyka pro skripty. Název společnosti Adobe pochází ze spojení Adobe Creek, což zavedl jeden ze zakladatelů společnosti. V roce 2005 společnost Adobe převzala jejího původního konkurenta firmu Macromedia. Adobe je známá především svým programemAcrobat Reader, což je nástroj, který zobrazuje přenosný formát dokumentu PDF, používaný na internetu. Produkty Adobe spojené s webem a tiskem dokumentů zahrnují Photoshop, Illustrator a PageMaker. Adobe nabízí také nástroje pro web design a software pro elektronické publikace.
Firma Adobe má přibližně 6.700 zaměstnanců, přičemž 40% z nich pracuje přímo v sídle společnosti v San Jose. Adobe má mnoho poboček po celé Americe, ale také v Německu a Indii.

Historie Adobe

Prvním produktem firmy Adobe po Post skriptech se stalo digitální písmo, které zveřejnili s vlastnickým právem ve formátu nazvaném Type 1. V průběhu své dlouhé historie firma postupně převzala kontrolu nad několika dalšími firmami, mezi nimi to byly například GoLive Systems, Syntrillium Software, francouzská společnost OKYZ S.A atd. Tyto akvizice umožnily firmě se dále rozvíjet a přidávat další a další produkty do své nabídky. V roce 1989 Adobe představil produkt Adobe Photoshop pro Macintosh, který měl předpoklad stát se hlavním produktem firmy.