Aktuální kurz zlata

Cena (USD) za unci, můžete sledovat i vývoj kurzu zlata za 1 unci (USD)

Graf  ceny zlata

Jak investovat do zlata?

Akcie, podílové fondy, možná dluhopisy, opce nebo certifikáty – to jsou nástroje, se kterými má zkušenost většina investorů. Málokdo ale ví, že i drobný investor může obchodovat se zlatem, stříbrem, mědí nebo dokonce platinou!

Nemusíte provozovat zlatnictví nebo být manažer investičního fondu! Už s kapitálem od několika tisíc korun se může každý investor zúčastnit atraktivních burzovních obchodů se zlatem a dalšími kovy.

Pokud máte obavy z inflace, můžete investovat do bezpečného přístavu v podobě zlata! Pokud si myslíte, že je zlato předražené, můžete investovat na jeho pokles!

  • futures na zlato a další kovy
  • bohaté investiční příležitosti
  • možnost vydělávat na vzestupu i poklesu kurzu
  • elektronické obchodování téměř 24 hod denně
  • vysoký pákový efekt

Prostřednictvím futures na zlato lze investovat jak na vzestup tak i na pokles kurzu nejdůležitějšího kovu vůbec. Díky obchodování na margin přitom může investor s relativně malým kapitálem kontrolovat „balík“ zlata o několikanásobně větší hodnotě (finanční páka) a profitovat tak i na malých výkyvech ceny.

Futures kontrakt na zlato je dohoda dvou stran o nákupu/prodeji standardizovaného množství zlata v předem specifikované kvalitě za danou cenu k danému budoucímu datu.

Obchodování s futures kontrakty je vysoce transparentní a regulované. S futures se obchoduje na burze, kde dochází ke střetu nabídky a poptávky a cena se tak utváří pod vlivem tržních sil. U futures nikdy nepodstupujete riziko úpadku protistrany, protože vypořádání závazků garantuje clearingové centrum burzy. Obrovská likvidita pak de facto znemožňuje jakoukoliv manipulaci kurzem ze strany jednoho subjektu.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *